poniedziałek, lutego 25, 2019

Domowy plac zabaw z GOOD WOOD Poland


Dzieci kochają szaleństwo na placach zabaw. Wystarczy im odrobina piachu, huśtawka i zjeżdżalnia aby świetnie się bawić. Nawet sobie nie zdają sprawy z tego, iż w taki oto sposób poznają świat zmysłami. Poprawiają swoje sprawności fizyczne, uczą się samodzielności i zabawy w grupie. Dzieci pznają rówieśników, a rodzice mogą odpocząć, poplotkować i mieć maluchy w zasięgu wzroku. Niestety zimą i w czasie deszczu omijamy place zabaw szerokim łukiem. Dzieci patrzą w ich kierunku tęsknym wzrokiem. Jak temu zaradzić?
Możemy zaproponować maluchom inne kreatywne zabawy lub zrobić zakupy u GOOD WOOD Poland. Druga opcja sprawi masę frajdy i wpłynie na rozwój motoryki dużej naszych pociech. Musimy pamiętać, iż prawidłowe wspieranie sprawności ruchowej naszych pociech jest bardzo ważne i właśnie dzięki GOOD WOOD Poland jest to możliwe w domowym zaciszu. Ruch to zdrowie jednak niekiedy o tym zapominamy. To właśnie dobrze rozwinięta motoryka duża wpływa na dalszy etap rozwoju, czyli motorykę małą, która to przygotowuje nasze pociechy do pisania i czytania.


W naszym domu zagościł cały zestaw, a mianowicie:
* bujak
* drabika i zjeżdżalnia (płyta obustronna)
* blat
* równoważnia

Bujak jest w ciągłym ruchu. Dzieci bawią się wspólnie lub każde z osobna. Wszystko zależy od dnia i ich pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Korzystać z niego można w pojedynkę lub w parze. Wystarczy na bujak położyć równo zjeżdżalnię, drabinką w dół (bez obaw nie będzie się przesuwać) i mamy huśtawkę równoważną, którą uwielbia nie jedno dziecko. Ta oprócz zabawy uczy dzieci współpracy.
Bujam się i ja. Tak dobrze widzicie. Lubię towarzyszyć dzieciakom podczas zabaw, a gdy nikt nie patrzy czytam w nim książkę i się odprężam. Wystarczy rozłożyć w nim koc i wygodnie się ułożyć. Kołyska dla małego i dużego jak widzicie jednak istnieje 😊 .  Bujanie i huśtanie ma właściwości uspokajające. Nic więc dziwnego, że korzystamy z nich bardzo często.
Dodatkowo bujanie wspiera koordynacje ruchową dzieci i co najważniejsze korzystnie wpływa na rozwój ich mięśni. Zabawka ta rozwija także kreatywność, i pomaga pokonywać własne lęki.
Jeśli myślicie, że to już koniec to jesteście w błędzie. To dopiero początek atrakcji z GOOD WOOD Poland.

Bujak to także tunel, który łatwo zmienić w kryjówkę, dom, bazę, namiot lub jaskinię. Możliwości jest wiele, a dziecięca wyobraźnia nie zna granic i niejednokrotnie nas jeszcze zaskoczy.
Bujak to także podstawa do zjeżdżalni i drabinki, czyli pierwszej ścianki spinaczkowej. Niby tylko 2 elementy, a możliwości wiele. Dzieci spinają się i zjeżdżają bez ograniczeń czasowych. Zła pogoda już nigdy nie popsuje im zabawy.
Domowy plac zabaw sprzyja także domówkom  i spotkaniom z udziałem, większej ilości dzieci. Wypicie kawy i ploteczki dzięki GOOD WOOD Poland są jednak możliwe. Twórcy jak widać pomyśleli także o nas, opiekunach i wielkie dzięki im za to 😊 .
U nas na tradycyjnym ześlizgiwaniu zabawa się nie kończy. Tymon raz, dwa ściąga petki (skarpetki) i schodzi i wychodzi  po zjeżdżalni z uniesioną głową. 
Dzięki zjeżdżalni i drabince nasze pociechy ćwiczą koordynację ruchową, a także rozwijają mięsnie całego ciała. A co gdy z zabawki korzysta więcej dzieci? I tu znajdziemy same plusy. Maluchy uczą się cierpliwości czekając na swoją kolej.


Bujak to także podstawa do stworzenia stolika. Dzieci mogą bawić się na nim, jeść, rysować. Tymon uwielbia układać na nim puzzle, a Oliwia często zamienia go w ladę sklepową lub blat kuchenny. Stolik jest bardzo stabilny i bez wahania może zastąpić biureczko w pokoju przedszkolaka. Po blacie można rysować tradycyjnymi kredami oraz markerami kredowymi. Taka opcja ucieszy miłośników tablic kredowych :)

RÓWNOWAZNIA

Równoważnia okazała się świetną zabawką nie tylko dla dzieci, ale i dla nas rodziców. Próbujemy zapanować nad naszymi ciałami. Balansowanie na równoważni to nie tylko zabawa, ale także ćwiczenia prawidłowej postawy. 
 Zapytacie pewno, czy te sprzęty są bezpieczne?! Otóż TAK! Każdy element jest wykonany z najwyższą starannością. Krawędzie zaokrąglone, a powierzchnie wygładzone. Wszystkie produkty powstały ze sklejki brzozowo-olchowej, która pokryta jest tzw. filmem, czyli papierem nasączonym żywicą, naprasowanym na sklejkę pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Powierzchnia ta zabezpiecza materiał przed wilgocią i podwyższa odporność sklejki na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz warunki atmosferyczne.  
Bujak posiada wyprofilowane płozy, tak aby zabezpieczyć bawiące się dziecko przed przewróceniem i wypadnięciem. Tymon buja się jak szalony, oczywiście pod naszym nadzorem, ale jeszcze nigdy nie była konieczna nasza interwencja. Wyczuł bujak i świetnie z nim współgra, a jego radość z nowych umiejętności jest nie do opisania. Zresztą spójrzcie na krótkie filmiki.
Jak zauważyliście firma GOOD WOOD Poland stawia na prostotę i naturalne materiały. Drewno jest praktyczne, solidniejsze i potrafi wpasować się w każde wnętrze. Do wyboru mamy 4 wersje kolorystyczna ( czarny, szary, biały, naturalny). Możemy być pewni, że produkty te to inwestycja, która nie tylko sprawi radość naszym pociechom, ale i zadba o ich  prawidłowy rozwój.  
GOOD WOOD Poland tworzą rodzice, którzy doskonale zdają sobie sprawę jak ważna jest zabawa oraz praca nad motoryką dużą. Nie mam tu na myśli tylko ruchu, ale i prawidłową postawę ciała oraz koordynację wzrokowo-ruchową. 

Zapraszam na Facebook GOOD WOOD Poland oraz stronę internetową https://goodwoodpoland.pl/ .

5 komentarzy:

 1. Świetna rzecz moc zabawy dla najmłodszych i starszych .Wsam raz dla nas syn 7lat córką 1.5roku można połączyć wiele w jednym

  OdpowiedzUsuń
 2. oj sprzęt rewelacujne i daje ogrom możliwości...tylko miejsca zajmuje duzo a u nas brak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna sprawa jeżeli dzieciaki są jeszcze małe no i oczywiście mamy miejsce gdzie go rozłożyć. W moim przypadku podczas zmiany wystroju pokoju dziewczęcego https://rodzinneogrody.pl/dodatki-ktore-pozwola-ci-przemienic-pokoj-dziewczecy-w-pokoj-nastolatki/ na pokój nastolatki wystarczyło dodać kilka istotnych dodatków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawe rozwiązanie i muszę powiedzieć, że jeśli mamy trochę miejsca w domu to jak najbardziej dzieciom takie rzeczy będą odpowiadać. U mnie nadal maluchy bardzo lubią maskotki https://modino.pl/maskotki-interaktywne i teraz ja znajduję je w całym domu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama do potęgi 3 , Blogger