poniedziałek, stycznia 21, 2019

Podarki na każdą okazję z książką "PREZENTY" wydawnictwa AWM i koralikami SES CREATIVE


Dzieci kochają prezenty i nie mam tu na myśli tylko ich otrzymywania. Nasze pociechy uwielbiają kreatywne zajęcia. Każde nowe "dzieło" sprawia im ogromną radość. Chętnie tworzą prezenty dla bliskich. Wkładają w nie dużo miłości i zaangażowania. Rysunki, laurki a także ludziki z plasteliny znacie doskonale. Och mamy ich sporą kolekcję, zapewne tak jak Wy.
A co zrobić gdy dzieciakom znudziły się już takie podarki? W takich chwilach wkraczamy my rodzice i świetna książka pt. " PREZENTY " z serii ZROBISZ TO SAM, wydawnictwa AWM. 
Szczerze sama byłam zaskoczona niektórymi propozycjami. 
Szczególnie moją uwagę przykuł kokosowy peeling oraz puszyste świece. 
Książka podzielona jest na kategorie, gdzie znajdziemy pomysły na prezent np. dla mamy, cioci, dziadka a nawet przyjaciół. Piękne zdjęcia, ilustracje a także instrukcja krok po kroku pomagają dzieciakom samodzielnie stworzyć coś wyjątkowego. Notki "Rada" oraz "Ciekawe!" czekają z cennymi radami i intrygującymi informacjami o danym upominku.
Zadowolenie obdarowanego jak i twórcy gwarantowane!!! 

Książka ta pomogła stworzyć prezenty pod choinkę i podarek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zresztą zobaczcie sami.

KORALIKOWE PODKŁADKI POD KUBKIPierwsze powstały podkładki bod kubki. Do ich przygotowania użyliśmy koraliki firmy SES CREATIVE. Wzór wymyśliła Oliwka. Troszkę jej zajęło stworzenie choinki, jednak wszystko chciała zrobić samodzielnie. Zawzięta z niej dziewczyna, a ja jestem dumna. Pomimo wielu poprawek (pęseta okazała się bardzo pomocna) nie poddała się. Wyciszyła się przy tworzeniu. Po ułożeniu całości, zaprasowałyśmy wzór za pomocą żelazka i tak pod wpływem ciepła koraliki połączyły się ze sobą. 


Potrzebne materiały: 
* koraliki np. SES CREATIVE 
* podkładka z wypustkami do ułożenia wzoru ( podkładki często dołączone są do zestawu z koralikami)
* papier do przeprasowania ( można użyć papieru do pieczenia) 
* żelazko 

Tutaj do pomocy potrzebna jest osoba dorosła, aby przeprasowała wzór przez papier żelazkiem.


SYMPATYCZNE BRELOCZKI DO KLUCZYKolejnymi prezentami wykonanymi przez dzieci z książką "PREZENTY", oraz koralikami i podkładkami SES CREATIVE były breloczki i zawieszki. 
Nie mieliśmy specjalnych zapięć jednak to nie był problem. Dzieci wykorzystały gumowe sznurki. Powstały przepiękne kwiatuszki i motylki. Nawet nasz 2,5 latek układał wzory i powiem Wam, że świetnie sobie z tym radził. W domu zapanowała cisza i pełne skupienie. 

  
HARMONIJKOWY FOTOALBUM WSPOMNIEŃ 


W tym roku prezentem dla dziadka będzie własnoręcznie wykonany album. Zdjęcia dla wszystkich mają szczególną wartość. To one pozwalają wrócić nam wspomnieniami do wyjątkowych chwil w naszym życiu, a dziadków nic tak nie cieszy jak widok ukochanych wnucząt. 

Potrzebne materiały: 
* tektura
* tkanina
* brystol
* wstążka 
* zdjęcia
* klej 
* nożyczki
* linijka
* ołówek 

1. Narysuj na tekturze 2 kształty ( u nas prostokąty) o wymiarach boków większych o 1 cm od wymiarów boków zdjęcia. Wytnij je. Będą to okładki fotoalbumu.
2. Na tkaninie narysuj 2 kształty o wymiarach boków większych o ok.2 cm od boków wyciętych kartoników. Wytnij je.
3. Na okładki naklej materiał, jego brzegi zawiń do środka i przyklej.
4. Z brystolu wytnij pasek takiej samej szerokości jak okładki. Im pasek będzie dłuższy, tym więcej zdjęć zmieści się w fotoalbumie. Złóż go w harmonijkę wielkości zdjęć. Odstającą końcówkę odetnij. 
5. Do krańcowych stron harmonijki przyklej okładki od nieoklejonej strony.
6. Z obu stron harmonijki przyklej zdjęcia.
7. Złóż harmonijkę, obwiąż fotoalbum wstążeczką. 
Fotoalbum można dodatkowo dowolnie ozdobić. Dzieci na pierwszej stronie postanowiły, zamiast zdjęcia wkleić wydrukowane wierszyki dla kochanej babci i dziadka. Wokół zdjęć pojawiły się piórka oraz cekiny, które ostatnio stały się ulubioną dekoracją Oliwki.  
Oprócz pięknego fotoalbumu dziadkowe otrzymają także las w słoiku, który wykonały dzieci samodzielnie. Pomimo iż naczynie to zwykły słoik na przetwory, kompozycja prezentuje się cudnie.Na końcu książki czeka quiz sprawdzający co dzieci zapamiętały z informacji i ciekawostek, a także DYPLOM dla MISTRZA PREZENTÓW. 

Z serii ZROBISZ TO SAM dostępne są także książki "EKSPERYMENTY" oraz "DEKORACJE Świąteczne".   
3 komentarze:

Copyright © 2016 Mama do potęgi 3 , Blogger