poniedziałek, maja 27, 2019

Gry karciane dla całej rodziny od ARTYK GAME


W erze komputerów i tabletów my wciąż sięgamy po gry i puzzle. Każde nowe pudełko jest dla nas bardzo cenne. Często urządzamy sobie rodzinne maratony gier, które pochłaniają nas na kilka godzin. To właśnie nasz sposób na nudę i niepogodę. Od kilku tygodni ogromną furorę robią u nas gry karciane artyk game  . Dziś pokażę Wam 3 pozycje, które warto mieć w swoim domowym zbiorze.
Gry zapakowane są w bardzo poręczne pudełka o niewielkich gabarytach więc bez problemu można je zabrać na imprezkę u kolegi/koleżanki oraz na wakacyjny wypad. Instrukcje są krótkie i napisane prostym językiem, a szata graficzna kusi małych graczy. Jedynie co przykuło uwagę mojej córki to to, iż na obrazkach są prawie sami chłopcy. No cóż chwilowo toleruje jedynie chłopców z najbliższego otoczenia 😉  

Gry zarówno planszowe jak i karciane oprócz tego, iż dostarczają masę frajdy posiadają także walory edukacyjne. Dzieci uczą się postępowania według zasad, czekać cierpliwie na swoja kolej i co najważniejsze, radzić sobie z przegraną. Gry i wspólna rywalizacja uczą pracy w grupie, wzbogacają słownictwo oraz pomagają pokonać nieśmiałość. Poprawia się spostrzegawczość, pamięć, a także koncentracja.
" Mały tropiciel" 
Wiek 4+
Ilość graczy: 2-4 


"Mały tropiciel" to gra, w której czas odmierza klepsydra. W opakowaniu znajdziemy 84 dwustronne karty, które podzielone zostały na 3 stopnie trudności. Kolor zielony to I stopień trudności, niebieski II, a czerwony III. Każda z kart posiada ramki, te z pełną obwódką nazywane są AWERS, natomiast te z przerywanymi kreskami REWERS. 
Celem gry jest dokładne zapamiętanie obrazków po stronie AWERS, tak aby odgadnąć jakiego brakuje po stronie REWERS. Zawodnicy mają na to 30 sekund. Grając dzieci ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość, a także pamięć. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
" A ty kim chcesz zostać? " 
Wiek 4+ 
Ilość graczy: 2-4 graczy " A ty kim chcesz zostać?" najbardziej przypadła do gustu Oskarowi. Gra ta przypomina, znane nam i bardzo przez dzieci lubiane, kalambury. W pudełku czeka 80 kart, na których znajdują się ilustracje z zawodami. Znajdziemy tam miedzy innymi koszykarza, dziennikarza, kierowcę TIRa, sprzedawcę mięsa, biznesmena, nauczycielkę i wiele wiele więcej...
Uczestnicy rozgrywki układają talię i po ustaleniu kolejności w jakiej będą wybierać karty, opowiadają o osobie znajdującej się na  wyjętym kwadraciku. Nie można używać słów pochodnych i nazw zawodu. Reszta ma na to ograniczony czas, aż do momentu przesypania się piasku w klepsydrze. 
Dobra zabawa gwarantowana. My niekiedy modyfikujemy zasady i tworzymy większe drużyny. Opisujemy, pokazujemy lub rysujemy atrybuty związane z danym zawodem. W całym domu słychać radosny śmiech. 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
" Sprytne oko" 
Wiek 6+ 
Ilość graczy 2-4 


"Sprytne oko" to już ostatnia gra, którą dziś chcemy Wam pokazać. 
W pudełku znajdziemy 52 karty z obrazkami i 32 karty z pytaniami. Gra oferuje nam 2 możliwości przeprowadzenia rozgrywki. 

I. "Zostań mistrzem kolekcjonowania" 
W tym trybie gry, wybrany gracz czyta pytanie z pierwszej wybranej karty i chowa je pod spód talii. Następnie odkrywa pierwszą kartę z obrazkiem, a pozostali szukają na niej obrazka, który będzie odpowiedzią na przeczytane wcześniej pytanie. Osoba która jako pierwsza wypowie jego nazwę zabiera kartę. Wygrywa uczestnik z największą ilością odgadniętych kart. 

II. " Kukułcze jajo" 
Po ustaleniu, który gracz rozpoczyna rozgrywkę czyta on pytanie i chowa kartę pod spód talii. Każdy gracz losuje po jednej karcie z obrazkiem i na hasło "Sprytne oko" pokazują jakie mają obrazki na karcie. Po odkryciu, każdy uczestnik szuka na kartach przeciwników obrazka pasującego do pytania.Gry i inne zabawki do kupienia tutaj →→ https://kupzabawke.pl/
Sklep honoruje Kartę Dużej Rodziny

4 komentarze:

 1. Świetne gry - szczególnie ta pierwsza mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takim blogiem na pewno zainteresuje się bardzo dużo osób.Takie jest moje skromne zdanie na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna gra z tego co można zauważyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam gry! To genialny sposób na spędzenie czasu z dzieciakami! Trochę zabawy, trochę śmiechu, a przy okazji można pogadać i zbudować fajną relację z maluchami :) Pozdrawiam, bardzo ciekawy blog!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama do potęgi 3 , Blogger