czwartek, maja 23, 2019

DUMICA - świat kolejek, który pokocha twoje dziecko


Faceci, zarówno Ci mali jak i Ci duzi, lubią samochody, maszyny i oczywiście pociągi. Wiem, że są jednak wyjątki, a wśród kobiet i dziewczynek znajdą się fanki np. traktorów czy szybkich samochodów. Dziś nie szokuje nas widok Pań prowadzących autobus, koparkę, TIR i inne maszyny sporych gabarytów. Każdy ma swoje pasje i nie ma w nich ograniczeń. 

Osobiście nie jestem miłośniczką kolei, a podróżować boje się panicznie, ale od najmłodszych lat, uwielbiam wiersz Juliana Tuwima " Lokomotywa". Pamiętam jak recytowała mi go mama. Oczami wyobraźni widziałam tą ociężałą machinę z podoczepianymi wagonami. Były to wyjątkowe chwile, których nie da się zapomnieć. Dziś sama recytuję go dzieciakom i za każdym razem słuchają z zapartym tchem. Moje dzieci od najmłodszych lat zafascynowane są pociągami. Lubią obserwować te maszyny pędzące po szynach. Często zabieramy je na peron, aby zobaczyć ogromne uśmiechy na ich buziach. Zasypują nas masą pytać i planują dalekie podróże. 

Dzieci dzięki zabawkom potrafią stworzyć bajeczny świat, do którego zajeżdża ciuch ciuch ciuchcia. Często powstają miasteczka, ZOO, farmy przez które przebiegają tory. Przygody trwają niekiedy kilka dni. W ruch idą klocki, ludziki, zestawy kolei. Podczas zabaw zacierają się różnice wiekowe, a zacieśniają więzi. Nie ma nic wspanialszego niż wspólnie spędzony czas. Pamiętajmy, że na zabawę nikt nie jest za duży. Wymyślanie historyjek, scenek i dialogów pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i uczy rozwiązywania problemów. 

Ostatnio zabawa nabrała innego wymiaru, a wszystko za sprawą zestawu DUMICA TRAINS.
Zabawka rekomendowana jest dla dzieci 3+ i w pełni się z tym przedziałem zgadzam.

W skład zestawu Express H1 chodzą:

→ 4 składowy pociąg express
→ tory proste R1 - 10 szt
→ tory proste krótkie R2 - 2 szt
→ zakręty R9 - 6 szt
→ zwrotnice R5 - 1 szt
→ zwrotnice R6 - 1 szt
→ podjazd lewy R3 - 2 szt
→ podjazd prawy R4 - 2 szt
→ tor postojowy 
→ podpory małe B1 - 6 szt
→ zielony most 
→ pomarańczowy garaż 
→ budynek stacji kolejowej - poczekalnia
→ budynek stacji kolejowej -peron
→ drzewka - 4 sztPrzygodę z pociągami rozpoczęliśmy od drewnianego zestawu, później były to klocki, a teraz przyszedł czas na kolejki z napędem.
DUMICA to świetny wybór. Marka oferuje nam wiele akcesoriów, które pozwolą tworzyć rozbudowane sieci kolejowe. Możemy zakupić całe zestawy lub elementy. Ogranicza nas, a raczej dzieci tylko wyobraźnia. 

Tory wykonane są bardzo starannie. Aby połączyć ze sobą poszczególne elementy wystarczy nasunąć jeden na drugi. Połamanie zaczepów jest mało prawdopodobne. Plastik z jakiego wykonany jest zestaw jest bardzo dobrej jakości. Zwrotnice, most i inne akcesoria urozmaicają zabawę. Tymon jest zachwycony mogąc zmieniać trasę pociągu. 

Różnorodność zestawów zachwyci małych i dużych konstruktorów. Budowanie, modyfikowanie pochłonie dzieci na dłuższą chwilę.

Zestaw do kupienia tutaj →→ DUMICA zestaw H1
2 komentarze:

  1. wow rewelacja ale super pomysł na prezent dla mojego chrześniaka- dzieki;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tym wątkiem na pewno powinny się zainteresować wszystkie kobiety.Tak uważam.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama do potęgi 3 , Blogger