sobota, maja 04, 2019

Miś Eduś, czyli interaktywna zabawka, która wniesie coś pożytecznego w życie dziecka


Mój mąż jest bardzo, ale to bardzo "uczulony" na zabawki interaktywne. Gdy w naszym domu pojawia się nowa to od razu ją chowa lub rozkręca, a na głośniczku umieszcza kartonik, aby grała ciszej. Pamiętam, że w jednej, w akcie desperacji odciął nawet kabelki. Dźwięki owej zabawki były meeggaaa drażniące.
Wszystko się jednak zmienia. Pojawiają się producenci, którzy badają rynek i tworzą zabawki przyjemne i pożyteczne. Natomiast my rodzicie jesteśmy bardziej rozsądni decydując się na zakup interaktywnego produktu dla dziecka. Czytamy opinie, testujemy i podpytujemy innych rodziców. Obecnie pojawia się coraz więcej zabawek, które oprócz zabawy posiadają walory edukacyjne. Taką właśnie zabawką jest Miś Eduś, w którą warto zainwestować.

Miś Eduś idealny jest dla najmłodszych. Producent rekomenduje zabawkę już od 12m+ . Nie posiada ona niebezpiecznych elementów, a oczka, brwi i inne elementy są wyhaftowane. W łapkach, nóżkach i w lewym uszku ukryte są sensory dotykowe. 4 z nich oznaczone są kolorowymi znaczkami. Dziecko bez problemu jest w stanie samodzielnie uruchomić każde z nich. Miś wykonany jest z przyjemnego pluszu, a oklapnięte uszko dodaje mu uroku. Dzięki uniwersalnej kolorystyce, będzie idealnym kompanem zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Szukając prezentu dla rocznego dziecka bez wahania możemy sięgnąć po Misia Edusia, który posłuży przez kilka kolejnych lat.Cały mechanizm został sprytnie ukryty wewnątrz misia, a mój Tymek jeszcze do niego nie dotarł. Mam nadzieje, że prędko go nie odnajdzie bo mały psuj z niego.

Co potrafi Miś Eduś?? 
Na początku, tuż po naciśnięciu uszka, które pełni funkcję włącznika i wyłącznika, miś wesoło wita się słowami " Witaj, jestem Miś" lub " Bardzo za tobą tęskniłem". Dalsza zabawa zależy od naszego dziecka. Tu o wszystkim decyduje maluch. Może wybrać łapkę z książką, gdzie czekają na niego 2 opowiadania z morałem, a mianowicie "Bajka o sile" i "Bajka o wyjątkowości". Zwierzęcy bohaterowie . Dziecko bez problemu może się z nimi utożsamić.
Po wybraniu łapki z nutką usłyszymy kilka ślicznych melodyjek. Z kolei klucz wiolinowy kryje radosne piosenki, które wpadają w ucho. Dziecko chętnie powtarza słowa ucząc się tekstu nawet o tym nie wiedząc. 
Łapka z chmurką to masa pożytecznych informacji, które miś przekazuje w przyjemny i ciekawy sposób. Nie są to długie zdania czy formułki. Czekają na dzieci fajne rymowanki, określenia i historyjki. Tymkowi najbardziej spodobały się ciekawostki o strażakach, których uwielbia.

A więc podsumowując Miś:

* opowiada 2 bajeczki z morałem
* śpiewa i rymuje
* gra przyjemne melodie
* uczy numerów alarmowych i odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia
* przestrzega przed zabawą z prądem
* przestrzega przed kontaktem z nieznajomymi
* zachęca do aktywności fizycznej
* uczy dziecko magiczny słów PROSZĘ, DZIĘKUJE, PRZEPRASZAM
* uzmysławia dziecku jaki ważny jest porządek oraz dbanie o higienę
* pomaga zrozumieć rozłąkę z mamą podczas pobytu w przedszkolu
* mówi o szacunku do innych " Każdy różni się od siebie, wszyscy mamy jakieś wady lecz szanujmy się wzajemnie i pilnujmy tej zasady!"

Miś pozostawiony podczas zabawy przypomina o sobie słowami " Gdzie jesteś? Nudzi mi się bez Ciebie". Gdy dziecko naciśnie którykolwiek sensor zabawa toczy się dalej, a gdy tego nie zrobi Miś żegna się "Nudzi mi się. Idę spać. Pa, pa !". Edusia można wyłączyć także samodzielnie poprzez naciśnięcie uszka.

Tymon we wrześniu zaczyna swoją przygodę w przedszkolu. Miś Eduś będzie mu towarzyszył i myślę, że pomoże mu oswoić się z nową sytuacją. Póki co zabiera pluszowego przyjaciela na spacer, do prababci i na zakupy. Z Edusiem spędzają miło czas nawet gdy miś milczy. Tymon często sam opowiada misiowi bajeczki, śpiewa mu i tańczy z nim. 


Polecamy sklep internetowy https://kupzabawke.pl , gdzie czeka na Was nie tylko Miś Eduś. 
Sklep od kwietnia 2019 roku honoruje Kartę Dużej Rodziny. Więcej szczegółów tutaj https://kupzabawke.pl/Site/Index/kdr .
6 komentarzy:

 1. Świetny ten miś ,dla moich już za mały ale ...kto wie 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny ten miś! Bardzo fajną opcją jest opowiadanie bajek. Rzadko spotykana funkcja w tego typu zabawkach, a może być naprawdę niezastąpiona, jeśli dziecko lubi zasypiać przy czytaniu bajek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten blog jest bardzo fajny i dodatkowo jest bardzo dużo bardzo ciekawych artykułów.Takie jest moje zdanie na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wybór zabawki :) Fajnie, że to propozycja łącząca się z edukacją. Przyjemność w połączeniu z pożytecznością ;) Piękny blog:) Pozdrawiamy serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki miś to super prezent dla dziecka. Bawi i uczy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mama do potęgi 3 , Blogger